Anmälda
Olympisk Skeet Tävlingar |
|
Datum |
Ort/Klubb |
Kontakt |
Typ av Tävling |
Klicka för Anmälan/Info |
|
02-22 |
Rosersbergs SPSK |
08-59038011 /
070-3407785 |
Februariduvan Mönstring |
jonas_fang@baxter.com |
|
03-01 |
Kalmar JSK |
0485-39310 070-5435001 |
SM-Kval |
nanders@ebox.tninet.se |
|
03-02 |
Sövdeborgs JSK |
|
SM-Kval |
mikael.jonsson@mbox336.swipnet.se |
|
|
|
03-06--15 |
Perth |
|
WC |
www.ausshooting.org |
|
03-15 |
Växjö JSK |
0470-83805 |
SM-Kval |
tommy@vaxjojsk.g.se |
|
|
|
03-15--22 |
New Dehli |
|
WC |
|
03-29 |
Torsby JSK |
0560-130 71 |
SM-Kval |
|
03-29 |
Valdemarsviks SPSK |
070-55110663 |
SM-Kval |
? |
|
|
|
03-30 |
Frillesås SPSK |
0320-85048 |
SM-Kval |
aklu@telia.com |
|
|
|
04-05 |
Bredareds SPSK |
Kurt S. 0705-330968 |
SM-Kval |
Henrik Samuelsson |
|
04-05 |
Oskarshamns JSK |
0491-14514 |
SM-Kval |
? |
|
|
|
04-06 |
Glaskogens JSK |
0571-311 29 |
SM-Kval |
kainu@telia.com |
|
04-06 |
Gnosjöort, JVF |
070-5681008. |
SM-Kval |
lars.larsson@zeta.telenordia.se |
|
|
|
04-11--13 |
Nicosia |
|
Cyperns GP |
|
|
|
04-12 |
Romfartuna JSK |
Royne Eriksson, 070-53 249 45 |
SM-Kval |
reduva@telia.com |
|
04-12 |
Sunderbyn S & JSK |
0920-261743 . 010-2616494 |
SM-Kval |
www.sunderbyskytte.nu |
|
04-12 |
Växjö JSK |
0470-83805 |
SM-Kval Kjellssons
Minne |
tommy@vaxjojsk.g.se |
|
|
|
04-13 |
Uppsala JSK |
08-359071 |
SM-Kval |
toma_1@home.se |
|
|
|
04-18 |
Linköping (LJK) |
070-2129865 |
SM-Kval, Påsksmällen |
? |
|
04-18 |
Torsby JSK |
0560-130 71 |
SM-Kval, Påsksmällen |
? |
|
04-19 |
Västerås |
|
SM-Kval, Påsksmällen |
|
|
|
04-21 |
Fagersta JSK |
0223-15315 070-3238819 |
SM-Kval Påskträffen |
fogelberg6@telia.com |
|
04-21 |
Lövstabruks JSK |
Natalie L. 0294-30167 |
SM Kval |
nathalielarsson84@hotmail.com |
|
04-21 |
Kalix |
0923-10077 |
SM Kval Aprilträffen |
andenilsson@hotmail.com |
|
|
|
04-26 |
Arvika JSK |
0571-310 55 |
SM-Kval |
tony@gullquist.com |
|
|
|
04-26--27 |
Landskrona-Saxtorp |
Stefan N. 0418-58613 |
Test 1 |
www.la-saxtorpsjsk.nu/ |
|
|
|
04-27 |
Garpenbergs JSK |
0226-31078 |
SM-Kval |
? |
|
04-27 |
Frillesås SPSK |
Åke Laurén 0320-85048 |
SM-Kval 100 duv |
aklu@telia.com |
|
|
|
05-01 |
Eskilstuna JSK |
016-120732 070-5835066 |
SM-Kval Denanders minne |
parketthenry@msn.com |
|
05-01 |
Halmstads JSK |
K. Svensson 035-91177 |
SM.kval 1:a majduvan |
? |
|
05-01 |
Malungs JSK |
Jan-Olof A. 0280-12934 |
SM-Kval |
jan.andersson@malung.mail.telia.com |
|
|
|
05-03 |
Gamleby JSK |
0493-21115 |
SM-Kval |
? |
|
05-03 |
Skövde JSK |
0502-13216 / 0708-483324 |
SM-Kval |
www.idrott.nu/skovdejsk |
|
05-03 |
Torsby JSK |
0560-130 71 |
SM-Kval |
? |
|
05-03 |
Uppsala JSK |
08-359071 |
SM-Kval |
toma_1@home.se |
|
05-04 |
Avesta SPSK |
0225-60946 |
SM-Kval |
? |
|
05-04 |
Trelleborg |
|
SM-Kval |
? |
|
|
|
05-10 |
Nyeds JSK |
054-15 20 77 |
SM-Kval |
? |
|
|
|
05-10--11 |
Eskilstuna JSK |
019-296587 / 070-5835066 |
Test 2 |
parketthenry@msn.com |
|
|
|
05-17 |
Grums JSK |
054-54 22 36 |
SM-Kval |
? |
|
05-17 |
Lövstabruks JSK |
Natalie L. 0294-30167 |
SM Kval |
nathalielarsson84@hotmail.com |
|
05-17 |
Oppunda JSK |
Anders H .0150-59778 |
VPR,100 + F |
www.oppunda.com |
|
05-17 |
Vimmerbyort, JSK |
0492-10360 |
SM-Kval |
? |
|
|
|
05-18 |
Kiruna J & FVF |
0980-19987. 070-3018800 |
SM-Kval Vildmarksh, VP |
|
05-18 |
Uppsala JSK |
08-359071 |
SM-Kval |
toma_1@home.se |
|
|
|
05-24 |
Vansbro J & SPSK |
Patrik M. 0281-20474 |
SM-Kval |
Jan Andersson |
|
05-24 |
Åtvids JSK |
0125-70066 |
SM-Kval |
stefan.eriksson@djurbergs.se |
|
05-24 |
Västerås Träffen |
021-136699 |
Inställd |
fredriklena@swipnet.se |
|
|
|
05-24--25 |
Kristianstads JSK |
0708-937290 / 0451-16542 |
LLT 3 |
urban.soderholm@bilpartner.se |
|
|
|
|
|
05-29 |
Fagersta JSK |
0223-15315 070-3238819 |
SM-Kval Fagerstaträffen VPR |
fogelberg6@telia.com |
x |
05-29 |
Malungs JSK |
Jan-Olof A. 0280-12934 |
SM-Kval |
jan.andersson@malung.mail.telia.com |
x |
05-29 |
Oskarströms JSK |
S. Eliasson 035-60542 |
SM-Kval 100
Ullasjöduvan |
info@vapensmedjan.se |
x |
05-29 |
|
05-29 |
Söderköpingsort, JRF |
0121-30148 |
SM-Kval |
bitte-b@swipnet.se |
x |
|
|
05-31 |
Sunderbyn S & JSK |
0920-261743 . 010-2616494 |
DM Ind,/Lag Norrbotten |
www.sunderbyskytte.nu |
x |
05-31 |
Fagersta JSK |
0223-15315 070-3238819 |
DM Ind,/Lag Västmanland |
fogelberg6@telia.com |
x |
05-31 |
Karlstads JSK |
Anita O. 0554-221 52 |
DM Sen/Dam/Jun/O/V/lag |
? |
x |
05-31 |
Skövde JSK |
0502-13216 / 0708-483324 |
DM Ind,/Lag Västergötland. |
www.idrott.nu/skovdejsk |
x |
05-31 |
Trelleborg |
|
DM Skåne |
? |
x |
05-31 |
Vansbro J & SPSK |
0281-20474 |
DM Ind,/Lag Dalarna |
pea.appelbo@xpress.se |
|
05-31 |
Vetlanda SPSK |
070-5704892 |
SM-Kval & DM |
? |
x |
|
|
06-01 |
Kalix |
0923-10077 |
Trofe Maraton 250 duvor |
andenilsson@hotmail.com |
x |
06-01 |
Malungs JSK |
Jan-Olof A. 0280-12934 |
Länskamp S-W |
jan.andersson@malung.mail.telia.com |
x |
|
|
06-07 |
Hammarö JK |
054 52 61 64 |
SM-Kval, Hammaröträffen |
? |
x |
06-07 |
Älvdalens JSK |
0250-37539 |
SM-Kval |
Inställt |
x |
06-07 |
Valdemarsviks SPSK |
070-55110663 |
SM-Kval, Biabädden |
? |
x |
|
|
06-07--08 |
Åland Bredmobanan |
Maud Bokare 0175-25804 |
Alandia GP 125+Final |
maud.matsson@eckerolinjen.fi |
x |
|
|
06-09 |
Simrishamns JSK |
|
SM-Kval 100 skott |
? |
x |
|
|
|
|
06-14 |
Karlstads JSK |
Anita O. 0554-221 52 |
Reg.M Väst Ind/Lag alla klasser |
anmälan senast 06-11 |
|
|
|
|
|
06-15 |
Oskarströms JSK |
S. Eliasson 035-60542 |
Reg.M Syd |
info@vapensmedjan.se |
|
|
|
06-15 |
F. Skepplanda SPS |
Göran P. 031885263 |
SM-Kval + DM Göteborg |
transwest@telia.com |
x |
|
|
06-28 |
Frillesås SPSK |
Åke Laurén 0320-85048 |
DM Halland |
aklu@telia.com |
|
|
|
06-28--29 |
Karlstads JSK |
Anita O. 0554-221 52 |
Solaträffen, 150 duvor |
? |
|
|
|
06-29 |
Landskrona-Saxtorp |
Stefan N. 0418-58613 |
SM-Kval 100 skott |
www.la-saxtorpsjsk.nu/ |
|
|
|
07-05 |
Falubyg, JSK |
023-25489 |
SM-Kval |
? |
|
07-05 |
Mjölby JVF |
070-2574243 0142-58022 |
SM-Kval |
familjenfolkesson@telia.com |
|
|
|
07-05--06 |
Lövstabruks JSK |
Natalie L. 0294-30167 |
Lövsta Pokalen 75 + 50 + Final |
nathalielarsson84@hotmail.com |
|
07-05--06 |
Sövdeborgs JSK |
|
Sweden GP |
mikael.jonsson@mbox336.swipnet.se |
|
|
|
07-06 |
Sunderbyn S & JSK |
0920-261743 . 010-2616494 |
RegM |
www.sunderbyskytte.nu |
|
07-06 |
Visby L K Kl. 10.00 |
|
DM Gotland |
|
|
|
07-12--13 |
Kristianstads JSK |
0708-937290 / 0451-16542 |
SM lag |
Roger Persson för resultat |
|
|
|
07-19 |
Grundträsk SPSK |
0960-13550. |
Bosses Minne 4 Discipliner 100 |
hakan.westermark@sparbanken-nord.se |
|
07-19 |
Torsby JSK |
0560-130 71 |
SM-Kval, Torsbyduvan |
? |
|
|
|
|
|
07-20 |
Malungs JSK |
Jan-Olof A. 0280-12934 |
SM-Kval, Skinnarduvan |
jan.andersson@malung.mail.telia.com |
|
|
|
07-21 |
Vansbro J & SPSK |
0281-20474 |
SM-Kval, Vanåduvan |
pea.appelbo@xpress.se |
|
07-29--08-06 |
BRNO |
|
EM |
|
|
|
08-02 |
Karlstads JSK |
Anita O. 0554-221 52 |
SM-Kval |
? |
|
08-02 |
Uppsala JSK |
08-359071 |
DM Ind,/Lag Uppland |
toma_1@home.se |
|
08-02 |
Valdemarsviks SPSK |
070-55110663 |
DM Östergötland |
? |
|
|
|
? |
|
08-03 |
Karlstads JSK |
Anita O. 0554-221 52 |
SM-Kval |
? |
|
08-03 |
Uppsala JSK |
073-728 86 99 |
Uppsala Maraton 300 Duvor |
http://www.skeet.se/uppsalajsk/skeetsm.htm |
|
|
08-09 |
Abilds SPSK |
Gradall 070-647 27 90 |
SM-Kval 100 |
www.abildssk.org |
|
08-09 |
Kiruna J & FVF |
0980-80922.070-5474861 |
Digit VP + Barentskamp 125 |
Rolf Känttä |
|
08-09 |
Växjö JSK |
0470-83805 |
SM-Kval Jubileumstävling |
tommy@vaxjojsk.g.se |
|
|
|
|
|
08-09--10 |
Oppunda JSK |
Anders H .0150-59778 |
Super Star VPR100+100+F, |
www.oppunda.com |
|
08-16--17 |
Uppsala JSK |
073-728 86 99 |
SM |
http://www.skeet.se/uppsalajsk/skeetsm.htm |
|
|
08-23 |
Valdemarsviks SPSK |
070-55110663 |
SM-Kval, MM-träffen |
? |
|
|
|
08-23--24 |
Landskrona-Saxtorp |
Stefan N. 0418-58613 |
SM dam & jun, SVM |
www.la-saxtorpsjsk.nu/ |
|
|
|
08-30 |
Fagersta JSK |
0223-15315 070-3238819 |
SM-Kval Bergslagsträffen VPR |
fogelberg6@telia.com |
|
08-30 |
Torsby JSK |
0560-130 71 |
Lahtiduvan |
? |
|
08-30 |
Vimmerbyort, JSK |
0492-10360 |
SM-Kval |
? |
|
|
|
09-02--08 |
Lonato |
|
WC |
|
|
|
09-06 |
Oskarshamns JSK |
0491-14514 |
SM-Kval |
? |
|
|
|
|
|
09-10--17 |
Nicosia |
|
VM |
|
|
|
09-13--14 |
Eskilstuna JSK |
019-296587 070-5835066 |
SM-Kval Höstduvan |
parketthenry@msn.com |
|
|
|
09-20 |
Åby S K |
Stefan A. 011-331887 |
SM-Kval |
? |
|
|
|
09-21 |
Gnosjö |
070-5681008 |
SM Kval |
lars.larsson@zeta.telenordia.se |
|
|
|
09-27 |
Uppsala |
073-728 86 99 |
SM Kval |
www.skeet.se |
|
|
|
10-11 |
Garpenbergs JSK |
0226-31078 |
SM-Kval, Gruvsmällen |
? |
|
|
|
11-01 |
Eskilstuna JSK |
019-296587 070-5835066 |
SM-Kval Gåsaskjutning |
parketthenry@msn.com |
|
|
|
12-26 |
Linköping (LJK) |
070-2129865 |
SM-Kval, Julsmällen |
? |
|
|
|
2003-01-01 |
Oppunda JSK |
Anders H .0150-59778 |
Kvällsskjutning 75 skott |
www.oppunda.com |
|
|
|
|
|
Anmälda Nationell skeet tävlingar 2003-08-04 |
|
Datum |
Ort/Klubb |
Kontakt |
Tävling (SM-Kval =125
Duvor) |
Klicka för Anmälan/Info |
|
05-01 |
Sundsvalls JSK |
060-152900 |
100 duvor+ Final |
? |
|
|
|
05-03 |
Trosa JSK |
0156-128 71/ 0708-72888 |
DM Södermanland |
wiffe@hanssonohansson.se |
|
|
|
05-31 |
Lövstabruks JSK |
Claes E. 0294-31015 |
DM Ind,/Lag Uppland |
nathalielarsson84@hotmail.com |
|
|
|
06-08 |
Hisingens JVK |
FP. 031 53 74 18 070 760 21 23 |
DM Göteborg |
info@hisingensjvk.com |
|
|
|
06-09 |
Växjö JSK |
0470-83805 |
DM & Reg.M Syd |
tommy@vaxjojsk.g.se |
|
|
|
06-15 |
Ystads JVF |
Andrew P. 0415-50321 |
DM Skåne |
andrew041550321@telia.com |
|
06-15 |
Karlstads JSK |
0554-22152 |
RegM Ind/Lag Alla Klasser |
Anmäl senast 06-11 |
|
|
|
|
|
06-28 |
Linköping (LJK) |
070-2129865 |
DM Östergötland |
? |
|
06-28 |
Malungs JSK |
Jan-Olof A. 0280-12934 |
DM Dalarna |
jan.andersson@malung.mail.telia.com |
|
|
|
07-14 |
Västerås JSK |
|
DM Ind,/Lag Västmanland |
? |
|
|
|
07-20 |
Glommersträsk SPSK |
0960-20228 |
Br, Lundgrens VP 125 |
pertan.t@swipnet.se |
|
|
|
07-26--27 |
Bredareds SPSK |
Kurt S. 033-245300 |
SM + SVM |
Henrik Samuelsson |
|
|
|
08-02 |
Arvidsjaurs Jäg |
0960-17841.070-3496852 |
Höstträffen 125 |
ice-track@hoteled.com |
|
08-03 |
Halmstads JSK |
Kenneth S. 035-91177 / 035-129296 |
DM Halland |
|
|
|
|
|
08-10 |
Visby L K Kl. 10.00 |
|
DM Gotland |
|
|
|
|
|
|
|
09-27 |
Bredareds SPSK |
Kurt S. 033-245300 |
DM Ind,/Lag Västerg. |
Henrik Samuelsson |
|
|
|
|
|
|
|